+ קטגוריית המאמרים

איך להקטין את עלויות הפיתוח של אתר אינטרנט?

איך להקטין את עלויות הפיתוח של אתר אינטרנט?
עבור עסקים קטנים או אנשים פרטיים, מחיר בניית אתר חדש בעלות של אלפי דולרים אינה אופציה ריאלית בדר"כ. יחד עם זאת כל חברת בניית אתרים שמכבדת את עצמה ומחזיקה צוות מקצועי של מעצבים גרפים, מתכנתים טובים ומנהלי פרויקטים, נדרשת להשקיע מינימום של 50 - 100 שעות עבודה על אתר חדש. אז מה אפשר לעשות כדי לא להסתפק עיצוב בינוני ובמערכת ניהול זולה אך שלא ניתן יהיה בעתיד לקדם אותה מנועי חיפוש?

ובכן, עם קצת פשרות והכנת שיעורי בית מקיפה, אפשר להינות מהטוב של בשני העולמות.

תמחור לפי שעות ולא לפי פרויקט
במרבית המקרים קשה להבין את ההבדלים הין הצעות מחיר לאתר אינטרנט, בעיקר כאשר ההצעה ניתנת כמחיר כולל סופי. לא תמיד ההפרש בהצעות המחיר הוא רק עניין של ניפוח מחירים, אלא הוא יכול לכלול בתוכו רכיבים נוספים במערכת הניהול שלא קיימים בהצעות אחרות כגון רכיבים מתקדמים של קידום אתרים ותהליכי QA מסודרים, שישנה נטיה לשכוח את חשיבותם לפעמים. מומלץ לקבל הצעות מחיר שמתמחרות כל חלק בפרויקט בצורה נפרד במונחים של עלויות/שעות עבודה.

הפרדת העיצוב מהתכנות
זו לא תמיד האופציה הפרקטית ביותר, אבל לחברות שעובדות עם מעצבי בית או סטודיו לגרפיקה שמכיר כבר את הארגון וסגנון העיצוב שלו, עדיף לנסות ולהפריד את מרכיב העיצוב ממרכיב התכנות. תהליך עיצוב אתרים הוא כמעט 50% מערך הפרויקט של אתר אינטרנט, הוא גם בדרך המוקד למירב המחלוקות שצצות במהלך פרויקטים של בניית אתרים. לכל חברה שעובדת עם מעצב בית קבוע, מומלץ להגיע אם לחברת בניית אתרים עם עיצוב מוכן מראש, ככל הנראה ייחסך לשני הצדדים חלק משמעותי מ"כאב הראש" שיש בעבודה עם לקוח חדש. תהליך בניית אתר שנחסך בו מרכיב העיצוב יכול לחסוך עד 40% מעלויות ההקמה.

האם התוכן שלך מוכן?
כדאי להכין את כל התכנים של האתר לפני תחילת עבודת בניית האתר. מרבית הלקוחות, מכינים סכימה כללית של האתר לפני תחילת עבודת הפיתוח, אולם פעמים רבות נזכרים שלעמודים מסויימים נדרש עיצוב מיוחד/תמונת המחשה/סרטון וידאו , אחרי שעבודת הפיתוח הסתיימה, וללא שהוגדר מקום בעיצוב עבור התוספות. בנוסף ניתן להוסיף להסכם הראשוני גם סעיף של הזנת 10-20 עמודים על ידי חברת בניית האתרים דבר שיחסוך זמן בהעלאת האתר לאוויר.

לא להמציא את הגלגל
יש הרבה תוכנות בניית אתרים חינמיות בקוד פתוח שניתן להשתמש בהם עבור אתרי אינטרנט , החל מ WordPress, OScommerce,Magento,Joomla ועוד.

מומלץ מאד להשתמש בקוד פתוח ממספר טעמים :

1.עלות הקוד היא בחינם - המחיר שחברת בניית האתרים לוקחת, הוא לא עבור רישיון אלה עבור התאמת העיצוב למערכת, ושעות עבודה של התקנת הרכיבים הנדרשים..

2. הבעלות על הקוד היא של הלקוח - השליטה על האתר היא בידי הלקוח והוא אינו כבול בהסכם לכל החיים לברת הבניה.הלקוח יכול לנייד את האתר מחברה לחברה, במידה והוא אינו מרוצה מהשירות או מהעלויות של החברה הקיימת.

3. שמירה על עדכניות הקוד - עולם הקוד הפתוח הוא למעשה קהילה של עשרות אלפי מתכנתים בכל העולם שפועלים יחד כדי לתמוך אחד בשני. כל חבר בקהילה מתנדב לתרום את הפיתוחים שלו לטובת הכלל, כך שכמעט תמיד אתר שנבנה מקוד פתוח יהנה ממיטב החידושים הטכנולוגיים של תחום האינטרנט. קשה מאד לחברה שמתחזקת בעצמה את הקוד שהיא פיתחה להתחרות עם עם מספר מועט של מתכנתים בקצב פיתוח האפליקציות והטכנולוגיות שיש לקהילה של עשרות אלפי מתכנתים בעולם.

סיכום
חסכון בעלויות בניית אתר אפשרי גם ללא ויתור על איכות. הכנת עיצוב ותכנים מראש, ובחירת ספק שעובד עם מערכות קוד פתוח, תאפשר לכם להינות מהעיצוב הטוב ביותר ומהטכנולוגיה הטובה ביותר במחיר של 4000 ש"ח- 6000 ש"ח לאתר אינטרנט מתקדם ומותאם למנועי חיפוש. חשוב מאד לציין נקודות מפתח אלו בבקשה הראשונית לקבלת הצעת מחיר לאתר אינטרנט.