09-9514276

+ קטגוריית המאמרים

בחירת פלטפורמה למסחר אלקטרוני

בחירת פלטפורמה למסחר אלקטרוני
בחירת פלטפורמה למסחר אלקטרוני
ישנם מספר פלטפורמות מובילות של קוד פתוח לפיתוח אתרי מסחר אלקטרוני באינטרנט בינהם: מג'נטו, osCommerce ,Shopify , enCart , VirtueMart
יחד עם זאת אלו פלטפורמות ייעודיות למסחר אלקטרוני בלבד, בעוד המגמה כיום היא לאפשר שילוב בין מסחר אלקטרוני וניהול תוכן עשיר באמצעות מערכות ניהול תוכן כגון: דרופל וג'ומלה שמרחיבות מאד את יכולות האתר מעבר למסחר אלקטרוני.

 

 

 
להלן רשימה קצרה של דרישות שכדאי לשים לב אליהן בעת בחירת פלטפורמה למסחר אלקטרוני:
פונקציונליות
התאמת הפלטפורמה לצורך הספציפי של הלקוח. מערכות מוכנות כוללות בדר"כ סט רחב מאד של פרמטרים שמגדירים כל מוצר. לרוב זה מיותר ומסורבל ולכן כדאי לבחון את מידת הגמישות של הפלטפורמה להתאמות.
 
שימושיות
המערכת צריכה להיות ידידותית וקלה לשימוש גם עבור הגולש וגם עבור מנהל האתר. דרישה חיונית של מסחר אלקטרוני היא יכולת התממשקות עם בסיסי נתונים חיצוניים כגון Excel או Access , על מנת לאפשר ניהול נוח יותר של כמות מוצרים ומחירים בהיקף גדול, שאינה אפשרית במערכת ניהול שמחייבת עדכון כל מוצר בצורה נפרדת.
 
יכולת ניהול של קטלוגים מתקדמים
אפשרות ניווט וחיפוש מתקדמות לפי תתי קטגוריות, מילות מפתח, העדפות גולשים.
 
כלים שיווקיים
פלטפורמה טובה של מסחר אלקטרוני צריכה לאפשרות ניהול קופונים, מבצעים והנחות. בנוסף נדרשת מערכת דיוור חזקה שתאפשר הפצה של מסרים שיווקים לקבוצות נבחרות.
 
ניהול היסטוריית עסקות
היכולת הפקה של דוחות לניתוח ההזמנות באתר. היכולת לנתח את היסטוריית הקניות של לקוחות באתר מאפשר לפתח מבצעיים והנחות ייחודיים , לשפר את הקשר עם הלוקחות ולהגדיל את מספר הלקוחות החוזרים.
 
ניתוח ודיווח
יכולת לנתח את התנועה לאתר, כיצד מגיעים גולשים, דרך אילו מילות חיפוש, מהם הפריטים הנצפים ביותר? וכו.
 
אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO)
האם קוד הפלטפורמה מתאים לדרישות מנועי החיפוש? האם האופטימיזציה נעשית בצורה אוטומטית או שיש צורך בניהול ידני של הגדרות כל מוצר בנפרד?
 
תמיכה טכנית
האם הספק מתחייב לספק שירותי מענה טכני בזמני תגובה קצרים? מה מדיניות הגיבויים של האתר? היכן הוא יאוחסן?
 
סיכום
לפני שמתחילים לפתח חנות מסחר אלקטרוני , חשוב להחליט על התכונות הנדרשות כבר מהרגע הראשון, בהתאם לתקציב הקיים ולדעת שאפשר יהיה להרחיב את התכונות באמצעות אותה פלטפורמת מסחר אלקטרוני בעתיד עם ריבוי הצרכים והלקוחות. הפתרונות הפופולארים ביותר בתחום הקוד הפתוח הן מג'נטו ו ג'ומלה והפופולריות שלהם ממשיכה לגדול בהתמדה. מג'נטו תורגמה עד כה ל60 שפות שונות, ואילו ג'ומלה ל 64 שפות!.לשתיהן יש כמות עצומה של תכונות, הרחבות ותוספות של ActiveX.
 
אם הנך מעוניין לשמוע פרטים נוספים, השאר לנו פרטים ונציג החברה יחזור אליך בהקדם