09-9514276

+ קטגוריית המאמרים

מכירות בפייסבוק

מכירות בפייסבוק

מהו העתיד של פייסבוק כפלטפורמת מכירות ומסחר אלקטרוני?

פייסבוק הוא מנוע אינטרנטי רב עוצמה עם כמיליארד אנשים שמשתמשים בשירותי האתר כדי לתקשר ולשתף מידע עם חבריהם. בהיבט של מסחר אלקטרוני נשאלת השאלה האם הגולשים יסכימו ללחוץ "לקניה" כפי שהם לוחצים "לייק".

בעוד פייסבוק הפך להיות ערוץ פרסום ושיווק סטנדרטי עבור חברות רבות, התפתחות המסחר האלקטרוני והמכירות בפייסבוק היא עדיין בשלביה הראשונים. יחד עם זאת לא מעט חברות בודקות איך לגרום לאנשים לקנות בפייסבוק.

עד כה הושפעה פעילות מכירות בפייסבוק מצד חברות מסחריות באמצעות שימוש במודעות ופוסטים של קידום מכירות. פעילות זו נועדה להעביר תנועה מדף הפייסבוק של הגולש לאתר האינטרנט של הקמעונאי. חלק מהחברות פרסמו קטלוג מוצרים באמצעות גלריית תמונות שלקוחות יוכלו להתרשם וגם להמליץ ולשתף את חבריהם.

מחקר חדש של חברת פורסטר, מלמד שפייסבוק הוא הכלי המתאים ביותר לקמעונאים קטנים, מוצרי נישה, או פריטים במחיר זול משמעותי (שיזכה לאהדת הגולשים ולשיתופים רבים). בסופו של דבר, קמעונאים רבים מחפשים כל הזמן שיטות חדשות של הגדלת שיעור המכירות שלהם. אין ספק שהיקף התנועה בפייסבוק הופכת אותה לפלטפורמה מעניינת לפרסום, קידום מכירות, מיתוג, ושירות לקוחות.

מכירות בפייסבוק היא קבוצת משנה של עולם המסחר האלקטרוני שקושר בין אתרי מסחר לבין אינטראקציה חברתית בין המשתמשים, על מנת לסייע תהליכי קנייה ומכירה מקוונות של מוצרים ושירותים. בנוסף מכירות בפייסבוק מאפשרות סט של כלים לקניות משותפות לרבות התאגדות קונים לקבוצות קניה, דירוגי משתמש ושיתוף תוכן שנוצר על ידי משתמשים אחרים.

מלבד יתרונות הפרסום המפולח והממוקד, פייסבוק משמשת כפלטפורמה לשיחות הקשורות למוצרים ושירותים של אנשים בעלי אותם תחומי עניין, תשוקות וצרכים. שיחות אלה יכולות להפוך להמלצה על מוצרים ושירותים. מובילי דעה יכולים להשפיע במידה רבה על הקבוצות שהם חברים בהם. הקבוצה אולי לא מכירה את המוצר ולא התנסתה בו, אבל המלצה של מוביל דעה בהחלט יכולה לגרום להם לרצות ולנסות.

לתהליך מכירות בפייסבוק יש מספר יתרונות בולטים שחשוב לשים לב אליהם :

- חסכון בעלויות בניית מוניטין למותג.

- הרחבת קהל היעד בצורה ויראלית.

- שיפור המודעות והחשיפה למוצר.

- יצירת תוכן מוטה גולשים - המלצות, שיתופים, לייקים.

- מפתח הזדמנויות לקניות חברתיות.

- פלטפורמה שמובנית לצפייה באמצעות מכשירים ניידים, ללא צורך בבנייה ופרסום של אפליקציה ייעודית חדשה.

אנחנו ב Dreamview פיתחנו אפליקציה שמאפשרת לחברות לבנות לעצמן אתר מכירות בפייסבוק שמבוסס על האתר הקיים שלהם. האפליקציה מושכת את המידע מאתר האינטרנט הקיים של החברה ומאפשרת תהליך מכירה מלא כולל תשלום בכרטיס אשראי ישירות בפייסבוק.