+ קטגוריית המאמרים

מערכת ניהול ספקים

מערכת ניהול ספקים
בחירת פלטפורמה למסחר אלקטרוני
מערכת ניהול ספקים ​​היא כלי תוכנה המשמש למעקב אחר כל התהליכים העסקיים המתנהלים מול ספקי הארגון.

 

מערכת ניהול ספקים ידועה גם כמערכת לניהול שרשרת אספקה ​​(SCMS), היא למעשה מערכת מידע המאפשרת למספר עסקים לשתף במידע לגבי היבטים שונים של של מחזור הייצור בארגון, על מנת ליעל את רכש המלאי וניהול נכון של רמות המלאי בארגון.

 

 

הדוגמה הנפוצה ביותר לשימוש מערכת ניהול ספקים, היא ניהול רכש אוומטי. מערכת ספקים יודעת לשלוח הזמנות רכש ו/או בקשות להצעות מחיר כאשר רמת המלאי יורדת מתחת לרמה מסויימת. שיתוף במידע עסקי שכזה עוזר לספק לכוון את אספקת המלאי הנדרש עוד לפני שהיצרן נאלץ להפסיק את תהליך הייצור.
 
גישה למידע הזה בזמן אמת היא חיונית ברמות ייצור, כוח אדם, תכנון וארגון משלוחים בדיוק בזמן. התיאום הכללי הוא באחריות היצרן באמצעות מחלקת הרכש. יחד עם זאת בארגונם בהם יש מוצרים שונים וחלפים ומומרים שונים שנדרשים לתהליך הייצור - כלי תוכנה בהחלט נדרש כדי ליעל תהליכים.

היישום והתחזוקה בפועל של מערכת ניהול ספקים ​​היא באחריות של היצרן ושל השותפים העסקיים. המערכת צריכה להיות מעודכנת בפרטי חוזי אספקה ​​ולעתים נדרשת התאמה למתן תמריצי מחיר לביצועים טובים ועמידה היעדים עובדה האמפשת תחזוקה של רמות מלאות אידאליות. לכן האינטרס של שני הצדדים הוא להבטיח שהמערכת מעודכנת ומדויקות.
 
פונקצית הרכש, מתייחסת באופן מסורתי לרכישת סחורות ושירותים בצורה אופטימלית אופטימלי לצרכי הארגון. יחד עם זאת היא חייבת להגיב טוב יותר בפני האתגרים הגוברים של מחסור במשאבים ארגוניים שרובם מבוצעים בהסכמי מיקור חוץ מה שמגדיל את תלות הארגון בשיתופי פעולה עם ארגונים נוספים שנמצאים בשרשרת האספקה. בנוסף ישנו צורך גובר במחזור של חומרי גלם ותוצרי לוואי לצורך יצור מחדש תוך שמירה על איכות ייצור שעומדת בתקני האיכות של הלקוחות.

תפיסה זו משפיעה מאד על היחסים עם הספקים ודורשת שיתוף פעולה הדוק יותר. מחזור של חומרי פסולת ולוואי על ידי הספקים בתמורה ל"זיכוי" ו/או בונוס על אופטימיזציה של ניצול חומרי הגלם הינה בעלת ערך עסקי חשוב הן לשורה התחתונה והן לתרבות הארגונית. אין ספק שמערכת ניהול ספקים טובה צריכה לדעת לנטר תהליכים מעין אלו.
 
אם הנך מעוניין לשמוע פרטים נוספים, השאר לנו פרטים ונציג החברה יחזור אליך בהקדם