09-9514276

+ קטגוריית המאמרים

התאמת מערכות קוד פתוח

התאמת מערכות קוד פתוח

אחד היתרונות הגדולים של מערכות קוד פתוח, מלבד העובדה שהן בחינם, היא שאם המערכת אינה עונה על הצרכים המדוייקים של הארגון, יש בידי המפתח הזדמנות לשפר אותה ולהתאימה לצרכים הנדרשים. שונה הדבר כאשר מחפשים תוכנת מדף שרק צוות הפיתוח המקורי שלה יכול לבצע את השינוי וזה כמובן לוקח זמן ויעלה את המחיר.

שיפור תוכניות קוד פתוחות

מערכות קוד פתוח מתפתחות על ידי קהילת מפתחים שתומכת ומשתמשת בקוד. חברי הקהילה יוזמים פיתוחים של תכונות חדשות, והם גם מבצעים QA להמנגנונים החדשים שחברים אחרים מפתחים. לכאורה מעורבותם של אנשים רבים ממדינות ומתרבויות שונות ללא יד מכוונת אחת, יכולה ליצור מערכת כאוטית. בפועל צרכים שנולדים במקום אחד הופכים להיות כלי עבודה במקום אחר וחוסר הסדר יוצר פיתוחים של מנגנונים מגוונים שנותנים כלים ופתרונות למתכנתים שמטפלים באותם בעיות עבור ארגונים אחרים.

אין קופסות שחורות
קוד פתוח נחשב כיום על ידי מומחים רבים כאחד מהתנאים ההכרחיים ליצירת יישומים מהימנים. אחד הסיבות לכך היא שכאשר הקוד הוא פתוח, ניתן לבצע בדיקה יסודית ולוודא את נכונות האלגוריתם ויישום התכנית בשימוש. בנוסף, המשתמשים רשאים לשנות את כל מה שהם מוצאים לנכון וכן בהתאם למה שמתאים לצרכים שלהם.

חופש וגמישות
כאשר עסקים פונים לתוכנות קוד פתוח, הם משחררים את עצמם מהספק החמור שקיים בחסימת הקוד על ידי הממפתחים המקוריים של התוכנה. לקוחות של ספקי תוכנות שאינן קוד פתוח נתונו לחסדיו של חזונו של היצרן, דרישות, תכתיבים, מחירים, סדר עדיפויות ולוח הזמנים, וזה מגביל את מה שהם יכולים לעשות עם מוצרים שהם משלמים עבורם.

תוכנות קוד פתוח, לעומת זאת, מאפשרות למשתמש שליטה מלאה על החלטות פיתוח נוספות, בחירה של ספקים חלופיים לתמיכה בקוד וקהילת משתמשים שמקדמת שיתופי מידע בפורומים בפרסום יישמים חדשים.