09-9514276

+ קטגוריית המאמרים

מערכות ניהול תוכן בקוד פתוח

מערכות ניהול תוכן בקוד פתוח

בשנים האחרונות חלה עליה משמעותית בשימוש במערכות ניהול תוכן בקוד פתוח כגון : דרופל, ג'ומלה או וורדפרס.  מערכות ניהול תוכן בקוד פתוח מהוות כיום תחרות משמעותית למערכות הנמכרות ברישיון ומקנות ערך רב יותר לאורך לארגונים המשתמשים בהן. להלן סקירה של היתרונות בבחירת מערכות ניהול תוכן בקוד פתוח:

 

אין דמי רישיון - זה לא אומר שפיתוח אתר הוא בחינם. עדיין צריך לשלם עבור הפיתוח של האתר והתקנת של רכיבים מותאמים אישית. יחד עם זאת אין תשלום של דמי רישיון עבור השימוש בפלטפורמה מה שאומר חיסכון של מאות ואף אלפי שקלים בשנה.

 

ידידיותיות למנועי חיפוש - הפלטפורמה הבסיסית של מערכות ניהול תוכן בקוד פתוח מגיעות כיום עם הגדרות אוטומטיות של כותרות , תגיות מטא, וכתובות ידידותיות לגוגל כדי לתמוך במאמצי קידום האתרים של האתר.

ניתן לשדרוג בקלות - תוכנת ניהול תוכן בקוד פתוח מאפשרת הוספה של מודולים חדשים בקלות, על ידי התקנה של תוספים מוכנים שזמינים על ידי הקהילה התומכת בקוד, כך שניתן להוסיף סוגי תכנים חדשים, שירותים ותכונות ככל הנדרש.

אבטחת מידע - מערכות ניהול תוכן בקוד פתוח הוכיחו את עצמן בשנים האחרונות כפלטפורמה בטוחה ומאובטחת לאחסון, תצוגה וההפצה של תוכן באתרי האינטרנט.

מערכת ניהול מבוססת דפדפן . בין אם אתה עובד מהבית או מהמשרד, אחת התכונה החשבונת ביותר במערכת ניהול תוכן היא היכולת לגשת ולנהל אותה מכל מקום ומכל מכשיר ודפדפן. 

אי תלות בספק - כאשר קונים תוכנה ברישיון , היכולות שלה תלויות בפוקנציות שצוות המתכנתים המקורי שלה פיתח עבורה. ובמידה והם מחליטים לצאת מהעסק או במקרה של מחלוקת כספית בנוגע לפיתוח יכולות נוספות התלות בחברה המפתחת יוצרת סיכונים משמעותיים. קוד פתוח נתמך על ידי קהילת מפתחים עצומה, מה שאומר שתמיד אפשר יהיה למצוא את מפתח שיוכל להמשיך ולתת שירות.

התאמה אישית - בהמשך לאמור בסעיף הקודם,  מערכות ניהול בקוד פתוח מציעות מגוון רחב של מודולים לכל פונקציה וצורך. החל באתרי תדמית מותאמים אישית, הקמת רשת חברתית, ניהול מסמכים וניהול ידע, ניהול פורומים, מסחר אלקטרוני, פורטלים ארגונים וכיוב. למעשה היכולת הפונקציונאלית לתת מענה לכל צורך ארגוני היא בלתי מוגבלת וזולה יותר באופן משמעותי.