+ קטגוריית המאמרים
הפעלה שוטפת של אתר אינטרנט עסקי היא לא משימה קלה, ורשימת המטלות לביצוע לעולם אינה נגמרת. יחד עם זאת ברור כיום לכל עסק שאתר אינטרנט עסקי הוא כלי פרסומי הכרחי שמשרת את מטרות פרסום החברה ומכירת שירותיה. 

אתר לעסקים קטנים הוא אתר המורכב מדפים בודדים, והמכיל עמודי טקסטים ספורים. קלות ההקמה של אתר כזה מובילה לפעמים להזנחה של נושא התחזוקה. המאמר דן בטעויות שכיחות בתחום זה.  תחזוקת אתר לעסקים קטנים: טעויות נפוצותאתר לעסקים קטנים מאופיין בדרך כלל במהירות הקמה גבוהה. בעוד שפורטל גדול אשר נועד לייצג ולשרת עסק מסועף דורש אפיון מדוקדק, אתר לעסקים קטנים יכול בקלות להתאים לתבניות מוכנות, ועל כן ניתן להקים אותו תוך ימים ספורים. קלות זאת של קבלת תוצאה שנראית טוב בהשקעה נמוכה גורמת לנו לחשוב שגם תחזוקת האתר אינה דורשת משאבים רבים. כאן צפויה לנו אכזבה קשה.

בניית אתר תוכן לחברות ולארגונים מחייבת השקעה לא מבוטלת. יש לראות בה השקעה לטווח הארוך, שכן התוכן האתר תורם לקידומו של האתר במנועי החיפוש וליצירת חוג גולשים נאמן.   בניית אתר תוכן לחברות: השקעה לטווח הארוךבניית אתר תוכן חייבת להתחשב באופי הייחודי של הארגון. אתרי תוכן הם אתרים שעיקר ייעודם הוא העברת מידע עדכני אל קהל הקוראים. הדוגמאות המובהקות לאתרי תוכן הן בלוגים המוקדשים לנושא ספציפי, אתרי חדשות, או אתרים רשמיים של חברות, ארגונים או מוסדות (למשל, אתר של מוסד לימודי המציג מערכת שעות, סילבוס, הודעות וכדומה). גם אתרי אינטראנט רבים, המיועדים לשימוש פנים ארגוני, עונים לעתים קרובות להגדרה זו.

אתר האינטרנט הפך בשנים האחרונות לכלי השיווק החשוב ביותר של העסקים הקטנים. גם חברות שיש להן מחלקות מכירות מפותחות ומקושרות מבינות שללא אתר אינטרנט שמציג את השירותים והמוצרים שלן, החברה יכולה להחמיץ הזדמנויות עסקיות שאנשי המכירות לא היו יכולים להגיע אליהן ללא נוכחות אינטרנטית ראויה.  

מספרם של אתרים עסקיים ברשת נמנה במיליונים, והתחרות ביניהם הולכת וגוברת.בעת בניית אתר אינטרנט לעסק חשוב ביותר להקפיד על הצגת מידע ברורה ונוחה לגולש. במאמר מנותחות מספר טעויות נפוצות בתחום זה.

המגמה הברורה המסתמנת בתחום השימוש של אתרי אינטרנט היא שגלישה דרך מכשירי Smartphones כבר עולה על גלישה באמצעות מחשבים נייחים. פגודל המסך יש יש משמעות רבה על האופן בו יש לעצב אתרי אינטרנט חדשים. מאמר זה פונה למי שברשותו אתר שמותאם לתצוגה רק ברזולוציות מחשב ונדרש כיום לשדרוג העיצוב כדי לתת מענה לשינויים בהרגלי הגלישה שדורשים מתן מענה עיצובי לתצוגת האתר במספר רזולוציות בו זמנית. באופן מסורתי הצפיה באתרי אינטרנט היתה באמצעות מחשבים ניידים או נייחים בעלי רוחב של 800 פיקסלים ומעלה. כאשר גולשים לאתר דרך המכשיר הסלולרי, הוא נראה קטן, והגדלת הזום של התצוגה, הופכת את הגלישה באתר ללא נוחה בעליל.עיצוב רספונסיבי לאתר אינטרנט מציע דרך אלטרנטיבית לתצוגה שונה עבור כל רזולוציית מסך עליה מוצג האתר.  

אתרי אינטרנט תדמיתיים יוצרים סינרגיה בין האסטרטגיה העסקית של החברה לבין הנראות והשימושיות של האתר באינטרנט. פתרון נכון דורש תכנון יסודי, עיצוב ברמה גבוה עם דגש על הנעה לפעולה וכן דגש על אינטראקציה ומידע רלוונטי ועדכני שיעודד ביקורים חוזרים באתר של לקוחות פוטנציאלים.חווית משתמש באתרי אינטרנט תדמיתיים צריכה לכלול את המרכיבים הבאים: - התאמת ממשק המשתמש לפונקציונאליות הנדרשת מהאתר אך וגם לשיפור חווית הגלישה באתר. המטרה העיקרית של אתרי אינטרנט תדמיתיים היא לספק חוויית משתמש טובה, לצד מתן יכול לגולש לנווט לאזורי התוכן בהם הוא יחשף למטרות עסקיות של החברה ולמסרים או המוצרים אותם היא רוצה לחשוף בפניו.

בניית אתר תדמית מקצועי וייחודי חשובה לכל עסק על מנת להגדיל מכירות, לחשוף את החברה לאלפי לקוחות פוטנציאלים ולבנות מותג איכותי באינטרנט.  בניית אתר תדמית ייחודי היא בבחינת הכרח לכל עסק ללא קשר למידת התחרות הקיימת בענף בו הוא פעיל.