+ קטגוריית המאמרים

אחסון אתרים

אחסון אתרים
אחסון אתרים
איך לבחור ספק אחסון אתרים?
ישנם אלפי ואולי עשרות אלפי ספקי אחסון אתרים ברחבי העולם. ההחלטה באיזה מהם לבחור צריכה להבחן לפי קריטריונים שקשה להעריך את איכותם מראש. לכאורה מדובר בשירות פשוט בו הספק משכיר לחברה שטח בשרת שנמצא אין שם בסייבר ספירה. בדרך כלל ספק אחסון האתרים הוא גם חברת בניית אתרים שבפועל יש עמה אינטראקציה של לפחות מספר פעמים בשנה, שכן אחסון אתרים משפיע על היכולת לתקשר ולקבל מיילים במכשירים סלולרים חדשים, להגדיר ולתפעל תיבות אי-מייל בחברה וכמובן לתת מענה במקרה של פריצה לאתר או תקלה שמחייבת הפעלת שחזור מתוך גיבוי.

 

 

 
נקודות שכדאי לשקול בעת בחירת חברת אחסון אתרים:
1. מחיר
באופן טבעי, התקציב הוא הגורם המשפיע ביותר על בחירת ספק אחסון אתרים. ישנם כאמור אלפי ספקי אחסון אתרים, חלקם אפילו בחינם, בתמורה לפרסום שמם באתר שלכם. עם זאת, צריך לזכור כי מדובר בתחום תחרותי מאד, וכי עלות חודשית נמוכה, משמעותה בדר"כ, רמת שירות נמוכה. חברה שאין לה מרכז תמיכה וצוות מתכנתים שיודעים לטפל בתקלות בזמן אמת, יכולה להציע מחיר זול. בנוסף, שירות זול יכול גם להצביע על אופי ה"שכנים" שמאוחסנים על אותו השרת. אם האתרים ה"שכנים" שלך על השרת , מפיצים דואר ללא בקרה, השרת עלול להיות מסומן כשרת "ספאם" מה שיפגע בסיכוי האתר להתקדם בתוצאות של גוגל.
 
2. אחסון אתרים דורש התמחות
לא כל חברת אחסון אתרים יודעת לתת תמיכה טכנית לאתר עצמו. כלומר, במידה ואחד העמודים או האזורים באתר אינם פועלים כמו שצריך, נציגי השירות של חברת אחסון אתרים לא יוכלו לתת את הפתרון, ויהיה עליך לחזור לחברת בניית האתרים. זו הסיבה שבדרך כלל מומלץ לחברות שלא מחזיקות מתכנתים להשאיר את אחסון האתר אצל החברה שבנתה אותו, ולהינות מחבילת שירות כוללת. שתבטיח את זמינות האתר ואת תפקודו התקין.
 
3. שירות לקוחות
אחד הנושאים החשובים ביותר הוא זמינות שירות הלקוחות. האם יהיה מישהו זמין שתוכל לקבל ממנו תמיכה בשעות הפעילות ומעבר להן. ממבט ראשון אפשר להתרשם מכמות הלקוחות שהחברה מטפלת בהם, ומנגישות לשירותי התמיכה לרבות אפשרויות של צ'אט און-ליין, מערכת שירות לקוחות אינטרנטית, וטלפון נפרד לשירות לקוחות.
 
4. זמינות הדואר האלקטרוני
שים לב, שהעברת אחסון האתר לחברת אחסון אתרים חדשה משמעותה בדרך כלל גם העברת התמיכה בשירותי הדואר האלקטרוני. לכל ישנם השלכות רבות יותר מבחינת זמינות, שימוש בתוכנות למניעת קבלת SPAM, התממשקות לטלפונים סלולריים , ועוד.
 
5. איכות ומהירות חבילת האחסון
מומלץ לערוך טבלת השוואה של תכונות החבילה הנרכשת : נפח אחסון, נפח תעבורת נתונים חודשית, מספר הגיבויים השבועיים שנעשה, סוג ההארד דיסקים שיש בשרת, סוג המעבד שיש בשרת ומהירות הגישה לנתונים. ישנן כיום מספר רב של תוכנות בחינם שיודעות לבדוק את מהירות הגישה אל השרת . כדאי לבחון זאת ולהשוות על ידי מדידת מהירות הטעינה של אתר אחר שנמצא כבר על השרת.
 
6. גישה מרכזית לשליטה על כל מרכיבי אתר
כל לקוח צריך לקבל גישה מלאה לכל רכיבי האתר. מדובר בגישה לכל הקבצים באמצעות ממשק FTP, ובגישה לבסיסי הנתונים במידה ומוגדרים כאלו בשרת. אי קבלת נתונים אלו, משמע קלף מיקוח בידי חברת אחסון אתרים ו/או חברת בניית האתרים שמשמעותה חתונה קטולית ללא יכולת להתנתק , גם אם המחירים יעלו בעתיד והשירות יהיה גרוע.
 
 
אם הנך מעוניין לשמוע פרטים נוספים, השאר לנו פרטים ונציג החברה יחזור אליך בהקדם

 

 
מפרסמים את האתר שלנו בפייסבוק שלכם ומרוויחים 5% מכל עסקה שנמכור בעזרתכם.
פרסם בפייסבוק שלך את האתר באמצעות לינק ייחודי שנשלח אליך למייל. כל לקוח שיפנה אלינו וירכוש שירותי בניית אתר יזכה אותך מיידית ב5% מסך העסקה שתועבר אליך בהעברה בנקאית לחשבון שלך או באמצעות ביט