+ קטגוריית המאמרים

איפיון אתר אינטרנט

איפיון אתר אינטרנט

איפיון אתר אינטרנט יסודי צריך לענות על 2 שאלות קריטיות:
 

1. מה האתר אמור לעשות?
2. איך לבנות ולקדם את האתר כדי לענות על הצרכים של הגולשים באינטרנט?
 

מה האתר אמור לעשות?

איפיון אתר אינטרנט אמור לשקף את האסטרטגיה העסקית של החברה, בשפת האינטרנט. עסקים רבים רואים בבניית אתר, יעד בפני עצמו, אולם בניית אתר שאינו תומך בכיוון הכללי של מאמצי החברה בעולם "האמיתי" עלול לפספס את הפוטנציאל האמיתי שלשמו הוא קם..

איפיון אתר אינטרנט מאפשר לכל הגורמים המעורבים להסכים על מטרות העל של האתר : הגדלת כמות הלקוחות הפוטנציאלים, שיפור הקשר עם הלקוחות הקיימים, מתן שירות לקוחות, מתן מידע למשקיעים / ספקים / שותפים עסקיים, ועוד.
 

שיפור פעילות השיווק - איפיון אתר אינטרנט נותן לחברה אפשרות מסחרית להיות זמינה 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. באמצעות האתר החברה יכולה לספק מידע מפורט על המוצרים והשירותים שלה , להדגיש מוצרים ,מחירונים ומבצעים חדשים, לפרסם את פרטי התקשרות עם ההנהלה והסניפים של החברה , להסיג הזדמנויות עסקיות חדשות באמצעות חשיפה ללקוחות פוטנציאלים באמצעות מנועי החיפושף ועוד.
 

שיפור והוזלת עלות התקשורת עם הלקוחות הקיימים - איפיון אתר אינטרנט מסייע לתכנן טוב יותר את התהליך בו החברה תוכל לאסוף מידע חיוני כגון רשימת תפוה של מיילים ללקוחות פוטנציאלים לצורך קבלת עדכונים בעתיד. איפיון נכון גם יביא בחשבון אפשרות לתת ללקוחות נגישות לטפסים שונים ללא צורך להתקשר לחברה ולבקש אותם.
 

בנוסף, אתר האינטרנט יכול לשמש כלי תקשורת עם סוגי קהלים נוספים כגון עובדים,לקוחות קיימים, בעלי המניות והמשקיעים. ניהול התקשורת עם סוגי לקוחות אלו דורש לעיתים אזורים מוגני סיסמא שאינם חשופים לציבור הרחב ופיתוח תכנים ייחודים.
 

שיפור התפעול המסחרי - איפיון אתר אינטרנט צריך להביא בחשבון את היכולת לשפר תהליכים נוספים בארגון כגון: צמצום בכמות דברי הדפוס שהארגון צריך לייצר, חסכון בעלויות דיוור, שיפור נגישות השירות ללקוח באמצעות מתן תשובות לשאלות נפוצות ובכך לחסוך זמן עבודה יקר, שיפור הגביה על ידי אפשרויות תשלום און ליין, איסוף קל יחסית של מידע שיווקי על דפוסי הרכישה של לקוחות , חשיפה ללקוחות שאינם בקרבה גיאוגרפית לסניפי החברה, עדכון פשוט של מוצרים ומחירונים בזמן אמת.
 

תרשים הזרימה של האתר  איפיון אתר אינטרנט יכול להתייחס לאתר בן מספר קטן של עמודים וכמובן גם אתר בן מאות אלפי/מיליוני דפים. איפיון אתר אינטרנט מחייב תכנון מוקדם של תפריטי האתר, על מנת לוודא כי לכל עמוד ישנה הפניה מתאימה מתפריט או עמוד אחר.
 

התפריטים הפנימיים הם חלק מרכזי באיפיון אתר אינטרנט והם מגדירים את ההיררכיה באתר. זה אולי טוב להתמצאות באתר, אולם ככל שעמוד פנימי נמצא נמוך יותר בהיררכיה ככה, יורדת חשיבותו בעיני מנועי החיפוש. אם לחברה יש מוצר/שירות שהם למעשה כל הסיבה שהאתר הוקם עבורם הקישור לעמוד המידע המלא צריך להיות ממקום בולט בדף הבית, גם בהיררכיה הטבעית הם נמצאים ברמה נמוכה, למשל : דף הבית > מוצרים > מוצרי אמבטיה > ברזים.

אם ברזים הוא המוצר החשוב ביותר של החברה. יש לוודא כי ניתן להגיע אליו בקישור אחד מדף הבית.
 

איך עיצוב האתר עוזר לקדם את האתר בגוגל? לאחר שמחליטים אילו פעולות אתה רוצה לתת לגולשים באתר, יש לתרגם זאת לשפת המעשה. איפיון אתר אינטרנט צריך להגדיש את אזורי המידע החשובים, ובמידה שהאתר נועד לקדם לקוחות חדשים, יש להטמיע את מילות המפתח לחיפוש בתוך עיצוב העמוד בכותרות ובגוף הטקסט עצמו.
 

קידום אתר הוא תורה בפני עצמה, אולם גם חברה קטנה יכולה שירות טוב יותר ע"י הפיכת העמודים שלה לידידותיים יותר. לדוגמא חברה מוכרת בתחום מכשירי חשמל (נניח כהן ובניו), יכולה להקל על חיפוש המידע באתר שלה, אם תסכיל לבנות נכון עמודי מידע על המוצרים השונים ולתת מענה מדיוק לשאילתות כמו : "חברת כהן - מקררים", "כהן ובניו מכבסות", "כהן מכשירי חשמל - מחירון", כל שאילתא כזו אמורה להביא את הלקוח לדף המידע הספציפי ולא לעמוד הבית, שכן זמנו של הגולש יקר ואם לא יימצא בקלות את מבוקשו באתר שלך, הוא יימצא אותו באתר אחר.
 

סיכום : איפיון אתר אינטרנט מחייב אופטימיזציה בין המסרים שהחברה רוצה להעביר, המטרות של האתר , והדרך בה הוא יקודם באינטרנט ויגיע לגולשים.

 


חברת Dreamview הינה מחברות בניית האתרים הבולטות בישראל. על מנת לנהל נכון את תהליך הפיתוח של האתר, אנו מספקים ללקוח איפיון אתר אינטרנט מלא שעוזר ל-2 הצדדים להתנהל בצורה שקופה וטובה יותר.
מפרסמים את האתר שלנו בפייסבוק שלכם ומרוויחים 5% מכל עסקה שנמכור בעזרתכם.
פרסם בפייסבוק שלך את האתר באמצעות לינק ייחודי שנשלח אליך למייל. כל לקוח שיפנה אלינו וירכוש שירותי בניית אתר יזכה אותך מיידית ב5% מסך העסקה שתועבר אליך בהעברה בנקאית לחשבון שלך או באמצעות ביט