+ קטגוריית המאמרים

בניית אתרי תוכן

בניית אתרי תוכן

תחום בניית האתרים השתנה מאד בשנים האחרונות עם כניסתן לשוק של מערכות ניהול תוכן מתקדמות. בניית אתרי תוכן מאפשרת לשנות את התכנים באתר לעתים קרובות, אפילו מדי יום. מעבר לעובדה שאין דבר גרוע יותר מבחינה תדמיתית מאתר שכל המידע בוא הוא בן כמה שנים, אתר שהתכנים בו אינן מתעדכנים , עלול להפגע קשה מבחינת הדירוג שלו בגוגל.
עד להופעתם של מערכות ניהול תוכן בניית אתרי תוכן היתה מטלה לא פשוטה, שכן עדכון האתר יכל להיעשות רק על ידי מתכנתים. מערכות ניהול תוכן (CMS) הומצאו - כדי לאפשר למשתמשים שאינם מתכנתים כלים נוחים לשימוש כדי ליצור, לנהל ולפרסם תוכן באתר אינטרנט במהירות ובקלות. 

איך עובדות מערכות ניהול תוכן?

בניית אתרי תוכן מאפשרת לנהל ולעדכן את כל אזורי התוכן הקיימים באתר : עמודי תוכן, חדשות, גלריית תמונות, מסמכים להורדה, סרטים וכיוב. כל הנכסים הדיגיטליים האלה נשמרים על ידי מערכת ניהול התוכן  ויניתן להשתמש בהם בעמודים נוספים ברחבי האתר במידת הצורך.
בדרך כלל כדי לחסוך למנהל התוכן את הצורך להתעסק בעיצוב העמוד בכל פעם שהוא פותח עמוד חדש, מעוצבות מראש תבניות גרפיות קבועות, שמאפשרות לשמור על אחידות העיצוב של המדע, כך שכל עמוד חדש ימשיך לשמור על "שלמות המותג" של האתר.

כמה קל להשתמש במערכת ניהול תוכן?

ניהול של אתרי תוכן מבוססי CMS מתאפשרת באמצעות ממשק משתמש שדומה לממשק של Microsoft Word. במרבית החברות נהוג לתת הדרכה מסודרת על ידי החברה המפתחת על מנת לתרגל את הפעולות הנדרשות לתפעול האתר.

איזה סוג של מערכת ניהול תוכן אתה צריך?

ישנן סוגים של מערכות , החל ממערכות קוד פתוח כגון ג'ומלה ווורדפרס, וישנן מערכות פשוטות יותר שפותחו באופן עצמאי על ידי חברות בניית האתרים  אשר בדר"כ קצת יותר מוגבלות בפונקציות שלהן. בכל מקרה לפני בחירת החברה כדאי להשוות מספר פרמטרים שונים:

- מה מידת התאימות של המערכת לדרישות מנועי החיפוש. עד כמה הקוד שהיא מייצרת תואם סטנדרטים מקובלים?
- איך יראה האתר החדש במכשירי סמרטפון ובדפדפנים מתקדמים?
- מה מידת התלות בחברה המפתחת בעתיד? האם קוד המערכת יועבר לרשות הלקוח בתום תהליך הפיתוח?
- כמה קל להשתמש במערכת. האם ניתן לקבל הדגמה בתחילת התהליך?
- כמה אתרי תוכן נבנו על ידי המערכת?
- כמה עדכונים ושדרוגים מפורסמים למערכת מידי שנה?
- אילו רכיבי תוכן שונים פותחו למערכת :סוגי גלריות, פורומים, מסחר אלקטרוני? מידע זה חשוב להמשך הפיתוח העתידי של האתר וליכולת שלו לתת מענה לצרכים עתידיים של החברה.

לסיכום
בניית אתרי תוכן הינה צורך עבור כל ארגון שמעוניין באתר אינטרנט מתקדם , שישמש כנושא הבשורה של הארגון. בניית אתי תוכן מחייבת בחירה מושכלת של מערכת ניהול התוכן של האתר. למי שהפרוטה מצוייה בכיסו כדאי להשקע בתשתית טובה כבר ממהתחלה ולא לרכוש מערכות זולות שבדר"כ העיצוב שלהם הוא ברמה נמוכה וטיב הקוד שהן מייצרות גורם לנזק בטווח הארוך מבחינת דירוג האתר במנועי החיפוש השונים.
חברת Dreamview עוסקת בתחום בניית אתרי תוכן , ובנתה עד היום מאות אתרים באמצעות מערכות ניהול תוכן מתקדמות וידידותיות למשתמש. נשמח לספק לכן מערכת להדגמה ורשימת ממליצים.
מפרסמים את האתר שלנו בפייסבוק שלכם ומרוויחים 5% מכל עסקה שנמכור בעזרתכם.
פרסם בפייסבוק שלך את האתר באמצעות לינק ייחודי שנשלח אליך למייל. כל לקוח שיפנה אלינו וירכוש שירותי בניית אתר יזכה אותך מיידית ב5% מסך העסקה שתועבר אליך בהעברה בנקאית לחשבון שלך או באמצעות ביט