+ קטגוריית המאמרים

הקמת אתרי אינטרנט

הקמת אתרי אינטרנט
יצירת מפרט האתר היא המשימה החשובה ביותר של פרויקט הקמת אתר אינטרנט. תכנון נכון של מפרט האתר יקצר את מועד הביצוע של האתר, יצמצם את פערי הציפיות בין הספק והלקוח ויחסוך ויכוחים מיותרים בתהליך.

עבור אתרים קטנים של 5 עד 20 עמודים כל מה שאתה צריך לעשות הוא להחליט בעיקר מה היקף התוכן שיוצג בהם. עבור אתרים מורכבים יותר נדרשים מנגנונים מורכבים עם חוקיות לא פשוטה.

זכור גם כי מעצב האתר שלך חייב להיות מסוגל לפרש את המפרט באתר האינטרנט שלך כדי לוודא שהוא ברור וחד משמעי.

יצירת רשימת דרישות האתר
במסמך איפיון האתר חשוב לכתוב בדיוק למה אתה צריך את האתר . מהן המטרות של האתר ? האם הוא נועד להיות קטלוג מוצרים און-ליין ? האם מטרתו למכור את המוצרים באינטרנט? ראיית המטרה הסופית משפיעה לא מעט על היבטים אחרים של תהליך הקמת האתר..

האם יש אתרים אחרים שעושים משהו דומה? אם כן הצגתם למעצב תעזור לו להבין את הדרישות ממנו, הן לצורך יצירת בידול והן לצורך הבנת השפה הגרפית הנהוגה בתחום.

מהו שוק היעד , קבוצת גיל, מין, אזור גאוגרפי ? להגדרת קבוצות היעד יש השפעה על בחירת הצבעים והתמונות לאתר ולכן כדאי להציג זאת למעצב כדי שיפעל בהתאם.

זהו גם השלב שבו אתה צריך להבין את טווח התקציב הכללי של הפרויקט. מרשימת הדרישות נגזרת המשמעות הטכנולוגית ומשך זמן העיצוב והפיתוח שידרשו להקמת האתר. לכן תיאום ציפיות ועבודה יסודית הם מצרך יקר בשלב זה.

לגבי לוחות זמנים, מדובר בנושא כאוב בפרויקטים של בניית אתר אינטרנט, והגדילה לעשות חברת קשת בפרסומת שהיא הפיקה לרגל השקת אתר Mako שבה הציגה את דמות בונה האתרים שמספר ש" אוטוטו גומרים..."

זה כמעט בלתי אפשרי להעריך כמה זמן יימשך הפרויקט. תמיד יכולה להיות שגיאה בהערכה. יחד עם זאת צריכה להיות מסגרת כללית להקמת הפרויקט שהקדמה בו תזכה את חברת הבניה בבונוס, ואיחור יגרום לקנס, בהנחה שהעיכוב נובעה בגללה.

אם הפרויקט הוא פרויקט גדול, כדאי להחליט על אבני דרך שגם התשלום כפוף אליהם.

הסכמי תמיכה לאחר סיום הקמת האתר
אחד הנושאים שכדאי להסכים עליהם הוא נושא עדכון התוכן ותחזוקת האתר בעתיד.
- האם האתר דורש עדכון של התוכן על בסיס קבוע? אם כך יהיה צורך להיות בנויה על מערכת ניהול תוכן (CMS). יש לזכור כי זה מוסיף מורכבות כך שזה יהיה כנראה להגדיל את העלות.
- האם נדרשת תחזוקה או הסכם תמיכה? מהי רמת השירות הנדרשת?
- חשוב להבין שכל אתר אינטרנט דורש עדכונים , לכן כדאי לסכם מה יהיו עלויות העדכון והשדרוג בעתיד.
מפרסמים את האתר שלנו בפייסבוק שלכם ומרוויחים 5% מכל עסקה שנמכור בעזרתכם.
פרסם בפייסבוק שלך את האתר באמצעות לינק ייחודי שנשלח אליך למייל. כל לקוח שיפנה אלינו וירכוש שירותי בניית אתר יזכה אותך מיידית ב5% מסך העסקה שתועבר אליך בהעברה בנקאית לחשבון שלך או באמצעות ביט