+ קטגוריית המאמרים

טיפים להקמת אתר אינטרנט

טיפים להקמת אתר אינטרנט
להבין את התמונה כולה במבט ראשון

עיצוב אתרים מקצועי צריך לסייע לכולש להבין במבט ראשון מה המסר העיקרי שקיים בעמוד. הסטטיסטיקה מראה כי אם ב-8 שניות לא הצלחת ללכוד את תשומת הלב של הגולש, הוא יעבור לאתר הבא ברשימה ללא שיבקרו בעמודים נוספים או יצרו קשר .

שימוש בכותרות בולטות מסייע בהצגת המסר העיקרי בכל עמוד. כותרת העמוד צריכה להציג בצקרה את תוכנו, רוצוי תוך שימוש במילת המפתח שמאפיינת את העמוד על מנת לסייע לקידום האתר בתוצאות החיפוש.

כלי מומלץ במיוחד לניתוח האתר ולניתוח הכותרות שמנועי החיפוש סורקים באתר ניתן למצוא ב:
http://www.goingup.com/analyzer/

טעינה מהירה של הגרפיקה באתר
מדובר בכלל מרכזי בעיצוב האתר. טעינה איטית של האתר בעקבות עמוס של תמונות או משקל תמונות שאינו מותאם לאינטרנט עלל לגרום לנטישה מוגבר של גולשים עוד בטרם כניסת לאתר. בנוסף מנועי החיפוש , כחלק ממגמה גוברת לתת משקל לדירוג גם לפי חווית המשתמש האתר, של ההחלו לתת חשיבות לפרמטר זה בבואם לקבוע את דירוג האתר בתוצאות החיפוש. חשוב מאד לבחון את הפרמטר הזה גם בעת תכנון האתר וגם בדיעבד. אחד הכלים שאנחנו משתמשים בהם לבחינה כללית של תאימות האתר הינו :
http://www.websiteoptimization.com/services/analyze/

ניווט ברור ופשוט
לאחר שגולש כבר נכנס לאתר, חשוב מאד "להנעים" את שהותו. כדי לעשות זאת צריך לפשט ככל הניתן את הניווט . תפריט עליון ברור ותפריט צדדי במיקום עקבי בעמודים פנימיים הם מש שרוב הגולשים מכירים , ולכן חשוב לא להתיע אותם עם תפריטים תחתונים, תפריטי פלאש , או עומס של שרשרת קישורים כדי להגיע לעמוד פנימי. חשוב מאד להוסיף סרגל חיפוש במיקום בולט כדי לאפשר למי שלא מצא בתפריט את הקישור שרלוונטי לו, להגיע בקלות למידע שהוא מחפש.

תאימות לרזולוציות מסך משתנות
נקודת ההנחה היא שאין סטנדרט אחיד של רזולוציה . האתר צריך להתאים הן לרזולוציה של 600-800 , הן ל -1024- 768 ואף לרזולוציות גבוהות יותר. התפקיד של חברת עיצוב האתרים היאלוודא את התאימות הזו. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא עיצוב האתר במונחים של אחוזים ולא במונחים של פיקסלים .

אתר מותאם למובייל
חשוב לוודא במסגרת בדיקות האיכות בטרם העלאת האתר, וגם מעת לעת לאחר עדכונים שנעשים בו, את תאימות האתר לתצוגה בסמארטפונים השונים. אתר האינטרנט שלך צריך להיראות טוב ב-firefox, כמו גם ב-Internet Explorer. כיום גם נהוג לבחון את תאימות התצוגה שלו במערכות הפעלה כמו Android של גוגל וגם ב windows mobile . חשוב מאד להקפיד על עיצוב על פי הסטנדרטים המקובלים של W3C , זה חוסך הרבה מאד התאמות קוד שנדרשות לכל דפדפן, בדיעבד.

בדיקה עקבית של תקינות הקישורים
מומלץ לבדוק מעת לעת את תקינות הקישורים בתוך עמודי התוכן. נושא הקישורים חשוב מאד הן לעניין חווית הגולש, והן לעניין קידום האתר במנועי החיפוש. כלי מומלץ לביצוע בדיקות תקינות הקישורים : http://validator.w3.org/checklink/

מפרסמים את האתר שלנו בפייסבוק שלכם ומרוויחים 5% מכל עסקה שנמכור בעזרתכם.
פרסם בפייסבוק שלך את האתר באמצעות לינק ייחודי שנשלח אליך למייל. כל לקוח שיפנה אלינו וירכוש שירותי בניית אתר יזכה אותך מיידית ב5% מסך העסקה שתועבר אליך בהעברה בנקאית לחשבון שלך או באמצעות ביט