+ קטגוריית המאמרים

מדריך לעיצוב אתרים

מדריך לעיצוב אתרים

המטרה של כל אתר אינטרנט היא לפתח תקשורת. בעל האתר מנסה להעביר מסרים באמצעות מילים, ותמונות למבקרי האתר. בלי תקשורת טובה לא ניתן יהיה להתקדם ביחסים העסקיים. עיצוב אתרים מקצועי הוא האמצעי להעביר את המסרים הנכונים.

חשוב מאד לדעת שעיצוב אתרי אינטרנט שונה במובנים רבים מעיצוב לדפוס. עיצוב לדפוס דורש התייחסות לגודל דף נתון ועיצוב לאינטרנט דורש התאמה לגדלי עמוד משתנים והתאמה לצורות קידוד של דפדפנים שונים.

היבט נוסף שנוגע לעיצוב אתרים הוא הצורך להתאים את העיצוב לדרישות מנועי החיפוש במטרה לשפר את מיקום באתר בתוצאות במנועי החיפוש.

להלן מספר כללים וטיפים לשימוש נכון בעיצוב להעברת מסרים טובים יותר באתרי אינטרנט:

תכנון נכון של האתר - בלשון משרדי הפרסום , נדרש בריף לפני כל עיצוב על מנת להגדיר את מטרה. לכל תמונה, בלוק של טקסט או קו צריכה להיות סיבה להיות שם. עיצוב רק לשם עיצוב וקישוט הם בדר"כ תוספות מיותרות . האלמנטים העיצוביים בהם נעשה שימוש , חייבים להיות חלק מהמסר של הדף.

גודל פונטים - הגופנים צריכים להיות בגודל קריא שעין רגילה יכולה לסרוק . (לא יותר מ 15-10 מילים בשורה). אם הלקוחות שלך צריכים להתאמץ כדי לקרוא את טקסט - הם יעדיפו להיות לקוחות של מישהו אחר.

כותרות - הבלט את מה שחשוב בעמוד. השתמש בנוסח הכותרות במילות המפתח שכן מנועי החיפוש נותנים משקל גבוה לתוכן הכותרות.

אל תחסוך בתמונות - בחר את התמונות הכי טובות שאפשר, יחד עם זאת כמה שפחות יותר טוב. תמונה אחת טובה תעשה הרבה יותר מ 2-3 תמונות בינוניות.

תרשימים , טבלאות ויז'ואלים - אמצעים ויז'ואלים עוזרים לתקשר במהירות רבה יותר מאשר בלוקים של טקסט. טבלאות, תרשימים וגרפים, קל יותר להבין והגולשים באינטרנט הם בדרך כלל אנשים ממהרים.

שמרנות מוכרת שמרנות, תעוזה מוכרת תעוזה - לא צריך לפחד להיות נועזים. עיצוב מהוסס, מוקרן באופן מיידי לגולש. חשוב להבליט את האתר ולהפוך את האתר למוביל בעיצוב בתחומו.

עיצוב אתרים ידידותיים למנועי חיפוש

בעת תכנון האתר חשוב לשמור גם ההתאמה שלו לקידום אתרים. זה נכון שבתהליך בניית אתר נושא העיצוב עומד בראש מעייני המתכננים, אך מצער מאד לגלות בדיעבד כי מנועי החיפוש לא מתרשמים ממה שעשיתם ולא מציגים את האתר בדירוגים טובים.

בסופו של דבר המאמץ העיקרי של האתר הוא למשוך יותר מבקרים לאתר. זה נכון שהאתר שלכם צריך להיראות טוב יותר מאתרי המתחרים, אבל חבל להשקיע בעיצוב שהמחיר שלו יהיה בעתיד אובדן לקוחות פוטנציאלים.

יש כמה נקודות שצריך לקחת בחשבון בעת עיצוב אתרים חדשים:

מנועי חיפוש אוהבים אתרים אינפורמטיביים - עיצוב לבד אינו מספיק. בסופו של דבר אנשים מגיעים לאתר בסיבל המידע ולא בשביל האומנות. לכן עיצוב אתרים אפקטיבי הוא כזה שהעיצוב הוא אריזה יפה לתוכן איכותי.

הקפדה על ניווט קל ונוח באתר - ניווט קל ונוח הוא חלק מתרומתו הישירה של עיצוב האתר. אתר אינטרנט בעל ניווט קל מסייע למשתמשים למצוא במהירות את המידע הנחוץ להם. מערכת ניווט טובה מסייעת גם למנועי החיפוש לסרוק את האתר בקלות ולהבין את כל ההקשרים שבו.

לסיכום : עיצוב אתרים טוב + קידום אתרים אפקטיבי = אתר מוצלח:

כדי לעצב אתר אינטרנט מצליח צריך להביא בחשבון שני היבטים: עיצוב אפקטיבי הוא עיצוב שעוזר להעביר מסרים בצורה אופטימאלית וגם תורם לקידום האתר במנועי חיפוש.

מפרסמים את האתר שלנו בפייסבוק שלכם ומרוויחים 5% מכל עסקה שנמכור בעזרתכם.
פרסם בפייסבוק שלך את האתר באמצעות לינק ייחודי שנשלח אליך למייל. כל לקוח שיפנה אלינו וירכוש שירותי בניית אתר יזכה אותך מיידית ב5% מסך העסקה שתועבר אליך בהעברה בנקאית לחשבון שלך או באמצעות ביט