+ קטגוריית המאמרים

שלבים בבניית אתר אינטרנט

שלבים בבניית אתר אינטרנט
תהליך בניית אתר חדש מתחיל בניתוח הצרכים של החברה. מהן השלבים בבניית אתר אינטרנט?
 

תכנון האתר

השלב הראשון בבניית אתר אינטרנט הוא קביעת המטרות לעומת התקציב הנתון, חיונית להתנעת התהליך. מומלץ לא לוותר על הכנת מסמך איפיון ראשוני שכולל את כל מרכיבי התהליך והרכיבים הטכנולוגיים שיעשה בהם שימוש וכן את העלויות העתידיות של תמיכה ושירות. תהליך תכנון נחוץ גם באתרים קטנים שכן ברוב המקרים הלקוח הוא חסר ניסיון בתחום האינטרנט ופער הציפיות שלו הוא גדול מאד, ולא תמיד ברורה לו המורכבות שעומדת מאחרי אפליקציה פשוטה כמו פורום/מערכת מסחר אלקטרוני וכו. מבחינתו מדובר ב-3-4 מסכי אינטרנט בסה"כ.
 

עיצוב ופיתוח האתר

יצירת קומפוזיציה גרפית של עמודי האתר ואזורי התוכן העיקריים מאפשרים ללקוח, לקבל תחושה של איך האתר יראה ואיך הגולש יוכל לנווט בו. עיצוב אתרים הוא השלב שבו מעורבות הלקוח היא הגדולה ביותר. בדרך כלל נדרשות מספר פגישות עבודה עם צוות העיצוב וניהול הפרויקט שכן נדירים המקרים שבהם משיגים את התוצאה הרצויה בסיבוב הראשון. מומלץ לבוא לפגישת העיצוב עם רשימה של אתרים שנראים באיכות ובצבעים שהלקוח אוהב, שכן עיצוב הוא עניין של טעם וריח ולכן אם נותנים למעצב להבין את הכיוון הרצוי, בסופו של דבר מקצרים מאד את התהליך לשני הצדדים. לחלופין, ניתן גם לרכוש תבניות עיצוב מוכנות , אשר יחסית בקלות ניתן יהיה להתאימן לצרכים של האתר החדש.
 

בניה האתר ו QA

לאחר סיום העיצוב מתחיל שלב ההמרה של העיצוב לשורות קוד. בשלב זה המעצב והמתכנת יעבדו ביחד, לפי הצורך, כדי לבנות את האתר. נהוג לתת ללקוח גישה לאתר הזמני כך שניתן יהיה לעקוב אחר ההתקדמות, ולקבל משוב בזמן אמת.

לאחר סיום בניית האתר מתבצעת בדיקת איכות כללית כדי לוודא העיצוב המקורי תואם את התוצאה שהתקבלה בתהליך בניית האתר וכן בדיקת תאימות האתר ברזולוציות מסך שונות ובדפדפנים שונים לפני הצגתו לציבור. לאחר סיום הבדיקה ניתן להציג את האתר ולחבר אותו לדומיין הקבוע שלו.
 

שיווק וקידום האתר

שיווק במנועי חיפוש הוא פעילות שמתחילה קודם כל מהפיכת האתר לידידותי לקריאה עבור תוכנות הסריקה של מנועי החיפוש. על ידי שיבוץ מילות המפתח באזורי קוד חיוניים , מנועי החיפוש לומדים לקשר את הקונטקסט של האתר לביטויי חיפוש ספציפיים ומתחילים לשפר את הדירוג שלו בהתאם. בכל מקרה כדאי תמיד לקבל ייעוץ מחברת קידום אתרים מקצועית, על מנת למצות את פוטנציאל החיפוש שיש באינטרנט למוצרים או שירותים כמו שהאתר מנסה למכור.
 

תחזוקת האתר

הנקודה האחרונה אבל אולי החשובה בשלבים של תכנון אתר אינרטנט היא פעילות תחזוקה ועדכון תכנים בצורה שוטפת, בהתאם לעדכונים במידע העסקי שהעסק צריך לספק לגולשיו. בנוסף נדרשת הוספה של רכיבי תוכן חדשים בהתאם לצרכים העסקיים כגון: אזור שירות לקוחות, אזור איששי ללקוחות, בלוג,פורום, גלריות תמונות וכו. לכן מומלץ לבחור פלטפורמת קוד פתוח שעוזרת מאד להוסיף רכיבי תוכן נוספים בלי מאמץ רב ובמינימום עלויות.
מפרסמים את האתר שלנו בפייסבוק שלכם ומרוויחים 5% מכל עסקה שנמכור בעזרתכם.
פרסם בפייסבוק שלך את האתר באמצעות לינק ייחודי שנשלח אליך למייל. כל לקוח שיפנה אלינו וירכוש שירותי בניית אתר יזכה אותך מיידית ב5% מסך העסקה שתועבר אליך בהעברה בנקאית לחשבון שלך או באמצעות ביט