+ קטגוריית המאמרים
אינטראנט ארגוני הוא מערכת דינאמית לניהול ידע ארגוני. במאמר שלפניכם מודגמים יתרונותיו של האינטראנט הארגוני על פי סיפורה של חברת בנייה גדולה ומצליחה בארץ.   אינטראנט ארגוני בחברת בנייה מצליחהאינטראנט ארגוני הוא אמצעי לניהול, שיתוף ואחסון מידע חיוני, הן עדכני והן היסטורי, אודות פעילות הארגון והשגיו. בחברות גדולות ודינאמיות, המאופיינות בתחלופת עובדים גבוהה, שימוש באינטראנט ארגוני עשוי להיות הדרך היעילה היחידה לשימור הזכרון הארגוני ולמתן גישה מיידית, קלה ונוחה לכלל העובדים לכל המידע הרלוונטי עבורם בכל רגע נתון.

אתרי אינטראנט דומים בעקרון הפעולה שלהם ובאופיים לאתרי אינטרנט המוכרים לכולנו, אך השימוש בהם מוגבל לרשת פנים ארגונית.  במאמר מובאות דוגמאות לשימושים באתרי האינטראנט בחברות וארגונים.

בשל התנאים הדינמיים של השווקים הגלובליים והעלייה המתמשכת בתנאי התחרות וברגולציה, עסקים רבים נדרשים להמשיך ולייעל את התהליכים העסקיים שלהם באמצעות מערכות מידע, על מנת למזער עלויות וכדי לקבל תמונת מצב מהירה ואינטואיטיבית של נתוני העסק.נתונים עסקים שונים נצברים ממגוון רחב של ספקי מידע כגון : מידע חשבונאי שמופק ממערכות הכפסים, מידע שיווקי שמסופק על ידי אנליסטים ולקוחות, מידע ארגוני שקיים בקרב העובדים ומידע חדשותי שניתן לקבל באמצעות שירות החדשות של גוגל או מאתרים אחרים. כהיכולת לשלב את כל הנתונים בפורטל אחד הנגיש לעובדים, ספקים, לקוחות עפ"י הרשאות מתאימות הופך את הפורטל האינטרנטי לכלי יעיל ומתאים לניהל תהליכים עסקיים.