+ קטגוריית המאמרים

תחזוקת אתר אינטרנט

תחזוקת אתר אינטרנט
תחזוקת אתר אינטרנט
תחזוקת אתר אינטרנט היא צורך שברור היום גם למי שמחזיק אפילו אתר תדמיתי קטן.
תחזוקת אתר אינטרנט היא צורך שברור היום גם למי שמחזיק אפילו אתר תדמיתי קטן. בין אם אתה רוצה למצוא חן בעיני גולשים שמבקרים באתר בפעם השניה ובין אם אתה רוצה למצוא חן בעיני מנועי החיפוש שסורקים את האתר שלך כל הזמן , ובודקים האם מדובר ב"פיל לבן" שלא זז או ב"נמר צעיר ואנגרטי" . בכל מקרה נדרשת תוכנית עבודה לתחזוקת אתר אינטרנט.
 
תחזוקת אתר אינטרנט טובה, משמעותה יצירת תכנים חדשים ועדכון האתר בצורה עקבית , תוך הקפדה על מחיקת שגיאות תחביר ותיקון שגיאות קוד (כגון קישורים שבורים) כדי לשמור על מיקום גבוה במנועי החיפוש ולהמשיך לעניין את הגולשים שמבקרים באתר.

 

 

 
על מה חיוני להקפיד בתחזוקת אתר אינטרנט?
בדוק את תקינות הקישורים
קישורים שבורים שאינם מובילים לשום מקום , מרגיזים הן את המבקרים והן את מנועי החיפוש. במסגרת תחזוקת האתר התקופתית יש ל בדוק את תקינות הקישורים באתר. קישורים עשויים להשתנות כתוצאה מעדכון גרסת תוכנה, עדכון שנעשה בתבניות של האתר, או וירוס שחדר לאתר. כלי חינם מצוין לבדיקת הלינקים בכל עמוד : http://validator.w3.org/checklink
כתיבה קוד נכונה ונקייה
קוד פגום עלול להשפיע לרעה על הדירוג במנוע החיפוש. מנועי החיפוש יודעים לקרוא את הטקסט באתר בהתאם להבנתם את הקוד שבונה את העמוד. כאשר הקוד בנוי עפ"י סטנדרטים מקובלים, מנוע החיפוש יודע לבודד את הטקסט מהקוד ולקרוא את כל התוכן באתר. קוד שגוי עלול לגרום לכך שמנוע החיפוש לא יבין מתי נגמר קידוד של קוד ומתחיל קידוד של טקסט. ודא כי האתר עומד בסטנדרטים מקובלים של W3C, ומנע טעויות אפשריות . http://validator.w3.org/detailed.html
 
הוספת תכנים חדשים
מנועי החיפוש יבקרו יותר באתר שלך, אם תרגיל אותם לעדכוני תוכן בתדירות גבוהה יותר. מומלץ להוסיף מאמר חדש אחת לשבוע-שבועיים.
קישורים פנימיים בטקסט
מנועי החיפוש בודקים את הקישורים שמפנים לעמוד כדי להבין את ההקשר של העמוד שנמצא מאחרי הקישור. למעשה קישורים הם אחד הכלים האפקטיבים ביותר לקידום אתר. תחזוקת אתר אינטרנט טובה משמעותה בין היתר יצירה של קישורים פנימיים מעמוד לעמוד כך שמנועי החיפוש רואים "המשכיות" מעמוד לעמוד מה שגם מאפשר סריקה טובה יותר של האתר והבנת ההקשרים של כל עמוד. אל תספק בתפריט בלבד - קישורים בתוך התוכן לא מנוצלים מספיק ויש להם פוטנציאל גדול מאד לקדם את האתר שלך.
 
קופיריטינג איכותי
שכתוב התוכן באתר באופן שיאזכר יותר את ביטויי המפתח, ויכלול מידע שימושי ומעניין עבור הגולשים, ישביע את רצון הגולשים ויציג את האתר כמקור מידע מקצועי, ומאידך ישכנע את מנועי החיפוש כי מדובר באתר איכותי ורלוונטי שכדאי להפנות אליו גולשים נוספים, ע"י העלאת הדירוג שלו.
בדוק את הסטטיסטיקה של האתר
לכל ישנה מערכת סטטיסטיקה שמנטרת את כמות הכניסות היומית, כמות הצפיות בכל עמוד באתר, מילות מפתח דרכם הגיעו לאתר וכו., אם אין לכם מערכת כזו, מומלץ להתקין את תוכנת google anlytics. מדובר בכלי חינם שהתקנתו מהירה, ואיכות המידע שהוא מספק עשירה ושימושית מאד.
 
מעקב אחר הגידול בכמות הכניסות , בשיעור הנטישה של גולשים שנכנסים לאתר , עמודים בעלי שיעור נטישה גבוה במיוחד, שיעור הלקוחות החדשים שהגיעו בפרק זמן מסוים, כמות הכניסות שמגיעות מפעילות קידום אתרים במנועי חיפוש ודרך אתרים אחרים, הם דרך מצויינת להבין את הביצועים של האתר שלך ולדעת מה נדרש כדי להמשיך ולהגדיל את התוצאות שהוא מייצר.
לסיכום
בניית אתר אינה מסתיימת בנקודת הזמן בה הוא עלה לאוויר. מומלץ לתכנן תוכנית ארוכת טווח לתחזוקת אתר אינטרנט לצורך עדכוני תכנים ומעקב שוטף אחרי ביצועי האתר. אתר תקין יסייע להגדיל את כמות ואיכות הפניות שמתקבלות ממנו.
 
אם הנך מעוניין לשמוע פרטים נוספים, השאר לנו פרטים ונציג החברה יחזור אליך בהקדם

 

 
מפרסמים את האתר שלנו בפייסבוק שלכם ומרוויחים 5% מכל עסקה שנמכור בעזרתכם.
פרסם בפייסבוק שלך את האתר באמצעות לינק ייחודי שנשלח אליך למייל. כל לקוח שיפנה אלינו וירכוש שירותי בניית אתר יזכה אותך מיידית ב5% מסך העסקה שתועבר אליך בהעברה בנקאית לחשבון שלך או באמצעות ביט